TROCHĘ WIĘCEJ

Od kilku lat, w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 20.00 uczestniczę w Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Świętej Rodziny.

Bardzo lubię ten czas. Czekam na niego przez cały miesiąc. Lubię ciszę małego kościoła i rozważania przygotowane przez kapłana, który przewodniczy Spotkaniu z Panem Jezusem.

Wiem, że w tym czasie Pan Jezus jest blisko mnie i wpatruje się we mnie tak, jak ja w Niego. Bardzo mnie kocha i cieszy się, kiedy go odwiedzam. Pan Jezus bardzo kocha wszystkie dzieci.

Modlitwie Adoracji sprzyja również oprawa muzyczna przygotowana przez młodzieżową Scholę Pallottiego. Utwory, które śpiewa młodzież, są nastrojowe, sprzyjają wyciszeniu. Bardzo lubię szczególnie „Oceany”, „Panie, gdy tonę”, „Niechaj miłość Twa”, „Oto jestem, poślij mnie”. Lubię brzmienie gitar, a od niedawna także kahon’a.

Adoracja kończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Wyobrażam sobie wtedy, że Pan Jezus wyciąga nade mną swoje dłonie i w tym momencie patrzy tylko na mnie. To jest bardzo wzruszające.

Po błogosławieństwie śpiewamy Apel Jasnogórski i powierzamy się opiece Matce Bożej.

Zaczął się Wielki Post. Myślę, że to dobry czas, żeby trochę więcej czasu spędzić przed Żywym i Prawdziwym Zbawicielem. W marcu w naszej parafii Adoracje zaczynają się w piątki po Mszy świętej o godz. 15:00 i trwają do Drogi krzyżowej dla dorosłych. Będąc w centrum naszego miasta zawsze możemy wstąpić do kościołów, w których Adoracja trwa cały dzień. Szczególne miejsce koło Radomia, to kaplica Adoracji całodobowej w Jedlni. Przed podróżą polecam stronę w internecie: eucharystycznyplomien.pl.

Amelka Faryna